KONST / Litografier / Färglitografi 13227040
nr 1322 7040
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Ansikte, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 72x49 cm
Kondition: fuktskada
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:42:14
200 kr
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström